E-HAVACILIK
Haber

Antalya’da keşif uçağı düştü!

Antalya’nın Manavgat ilçesinde keşif uçağının düştüğü ihbarı üzerine kurtarma ekipleri, uçağın düştüğü bildirilen bölgeye hareket etti. Keşif uçağında bulunan 2 kişi hayatını kaybetti.

ABAKAN/ MANAVGAT (Antalya), (DHA) – ANTALYA’nın Manavgat İlçesi’nde ‘Uçak düştü’ iddiası jandarma, itfaiye ve sağlık ekiplerini harekete geçirdi. Ekipler yaptıkları aramada ihbarın asılsız olduğunu belirledi.
Manavgat’ta saat 10.00 sıralarında 112 Acil Çağrı Merkezi’ne gelen ‘Manavgat’ta tersaneler bölgesine zirai ilaçlama uçağı düştü’ ihbarı üzerine başta sağlık ekipleri olmak üzere, jandarma ve itfaiye birimleri seferber oldu. Bahsedilen bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit:

Uçak içinde bulunan pilot ve yardımcısı vefat etti. Uçakta onun dışında yolcu bulunmuyor. Herhangi bir olumsuz hava şartı yok. Düşme nedeni daha sonra yapılan incelemeler sonucunda netleşecek. İlk bilgielre göre özel bir firmaya ait olduğunu öğrendik. Manavgat ilçesi ulualan mevkkine düştüğü tespit edildi.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, olaya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Manavgat ilçesi Ulualan mevkisinde eğitim uçağı düştü. İlk tespitlerimize göre Yıldız Air firmasına ait uçağın pilotu Serkan Dilci ve yardımcısı vefat etti. Allahtan rahmet diliyorum. Jandarma ve 112 Acil Yardım ekipleri olay yerinde. Her türlü tedbiri almış durumdayız.

TC KIM uçağı, 5 Ekim 2017’de Çorlu’da, 28 Eylül 2018’de de Aydın’ın Kulu ilçesi yakınlarında tarlaya mecburu iniş yapmıştı. Aynı uçak daha geçen yaz da İzmir Alaçatı yakınlarında habercileri taşıyan otomobile alçak uçuş sırasında çarpmış, aracın ön camı hasarlanmıştı.

ilginizi çekebilir:  2018 yılındaki uçak kazalarında 500'den fazla kişi öldü

İlgili Yazılar

THY’nin tüm uçaklarında internet olacak

E- HAVACILIK

SHGM İdari Para Cezaları Yönetmeliğinde Değişiklik Yaptı

E- HAVACILIK

Yolcunun gaz problemi uçağı boşalttırdı

E- HAVACILIK