E-HAVACILIK
  • Anasayfa
  • Genel
  • Pilotların en sık kullandıkları 5 Mobil Uygulamaları
Genel Gündem Haber HAVACILIK

Pilotların en sık kullandıkları 5 Mobil Uygulamaları

Pilot Uygulamaları

Pilot Uygulamaları. En iyi 5 pilot uygulamaları

1.FlightRadar 24

  

Tüm hava trafiğini ve uçuşları, gerçek zamanlı olarak takip edebileceğiniz bu uygulama sayesinde gökyüzünde gördüğünüz tüm uçakların istikametini ve uçuş bilgilerini bulabiliyorsunuz.

 

2. MyRadar NOAA Weather Radar, Forecasts & Storms

  

MyRadar, bulunduğunuz yerin etrafında animasyonlu hava durumu radarını gösteren hızlı, kullanımı kolay, uygulamasıdır ve bu da hava durumunuzu nasıl etkilediğini hızlı bir şekilde görmenizi sağlar.

 

3. Canlı ATC (Hava Trafik Kontrolü) dinleyin

Pilot Uygulamaları  

LiveATC, dünyanın dört bir yanındaki birçok havalimanının yakınındaki pilotlar ve hava trafik kontrolörleri arasındaki canlı konuşmaları dinlemenin hızlı ve kolay bir yolunu sunuyor.

4. Garmin Pilot App

Pilot Uygulamaları  

Garmin uygulaması, genel havacılık ve pilotları için özel olarak tasarlanmıştır. Uçuş planlaması, grafikler, etkileşimli haritalar, hava durumu bilgilendirme kaynakları ve navigasyon özellikleri. Kullanıcılar kolayca bir uçuş planı girebilir ve harita üzerinde etkileşimli olarak düzenleyebilirler. Önceden yüklenmiş formlar, sık sık akan rotalar için verileri kaydetmeyi ve yeniden kullanmayı hızlandırır.

5. CloudAhoy

Pilot Uygulamaları  

CloudAhoy pilotların uçuş sorgulaması içindir. Uçuş sırasında veriler kaydedilir ve uçuş sonrası hizmet kapsamlı bir bilgi sağlar: 2D veya 3D uçuş izleri, profiller, manevra analizi, cihaz yaklaşımları ve daha fazlası ile VFR ve IFR. Uçuş kaydı, listeleme ve görüntüleme ücretsizdir.

ilginizi çekebilir:  Yushad Cumhuriyet Bayramı'nı Bursa Semalarında Görkemli Uçak Gösterisiyle Kutladı

İlgili Yazılar

İranlıların birinci rotası Türkiye oldu

E- HAVACILIK

Bristol Havalimanı’na siber saldırı

E- HAVACILIK

Kabin Basıncı Nedir?

E- HAVACILIK